Kranj, 16.10.2016 (HS 109 m)

Bernard_Dobre_Kranj

Zadnje pokalne tekme so se odvijale pretekli vikend. Najuspešnejši je bil Bernard Dobre, saj je na tekmi mladincev do 18 let stopil na zmagovalni oder. S skokoma 105,5 m in 104,0 m si je priskakal 3. mesto in za drugo uvrščenim zaostal le pol točke. Rezultati

Za nove pokalne točke so se borili tudi mladinci do 16 let, kjer se je Matija Barba odrezal odlično in se uvrstil med najboljšo šesterico. Rezultati

V okviru pokalnih tekmovanj se je izpeljal tudi tekaški del državnega prvenstva v nordijski kombinaciji v kategoriji mladincev do 16 let. Naša dva predstavnika sta se uvrstila na 13. (Aleks Muhič) in 14. mesto (Andrej Merše). Naslov državnega prvaka je osvojil Jan Bombek (SSK Velenje), srebro si je pritekel Damjan Suzič (SSK Ilirija), tretji pa je bil Miha Jekovec (NSK Tržič – FMG). Rezultati

Kranj, 15.10.2016 (HS 109 m)

DP_Kranj

Državno prvenstvo so imeli pretekli vikend tudi mladinci do 16 let, kjer je na posamični tekmi naslov osvojil Rok Oblak (SSK Alpina), drugi je bil Jure Močnik (SSK Mengeš), tretji pa Marcel Stržinar (SSK Alpina). Naši fantje so dosegli naslednje uvrstitve:
– 11. mesto: Jon Tepeš,
– 16. mesto: Matija Barba,
– 38. mesto: Adam Šubic,
– 39. mesto: Andrej Merše in
– 42. mesto: Aleks Muhič.
Rezultati

Ekipa, v sestavi: Jon Tepeš, Matija Barba, Adam Šubic in Aleks Muhič, je osvojila 5. mesto. Zlato so si priskakali člani ekipe SSK Ljubno BTC, srebro NSK Tržič FMG, bron pa SSK Alpina. Rezultati

Mostec, 15.10.2016 (HS 38 m)

DP_ekipa_D-13

Pri naših “sosedih” – v Mostecu – je bilo v soboto organizirano državno prvenstvo v starostnih kategorijah do 12 in 13 let. Na zaletišču se je zvrstilo rekordnih 125 tekmovalk in tekmovalcev ter kar 23 ekip.

Tekmovanje so začeli dečki do 12 let, kjer je letošnji poletni državni prvak postal Nik Lah Gostiša (SSK Logatec), drugi je bil Tadej Benedik (SK Triglav), tretji pa Valuk Markelj (NSK Težič FMG). V tej kategoriji je barve našega kluba zastopal Matevž Košir, ki je tekmovanje končal na 57. mestu. Rezultati

Pri dečkih do 13 let je državni prvak postal Taj Ekart (SSK Mengeš), domačin Rok Masle je osvojil srebrno medaljo, Matija Zelnik (SK Triglav) pa bronasto. Med najboljšo šesterico v državi v tej kategoriji se je uvrstil Nejc Podgoršek, Taj Kai Golob je bil tik za njim na 7. mestu, Matija Dobre 9. in Lovro Perme 15. Rezultati

V kategoriji deklic do 13 let se je po zaletu “štiridesetke” spustilo 28 tekmovalk. Naslov državne prvakinje je osvojila Tia Kodrnja (NSK Toper Celje), srebrna je bila Nika Prevc (SK Triglav), bron pa je osvojila Tinkara Komar (SSK Bohinj). Karin Peklaj se je uvrstila tik pod zmagovalnim odrom, na četrto mesto. Rezultati

Naslov ekipnega državnega prvaka so iz Mosteca odnesli člani ekipe SK Triglav 1, srebrne medalje so okrog vratu prejeli člani ekipe NSK Tržič FMG, v Ljubljani pa so ostale bronaste medalje, ki so si jih priskakali naši fantje in dekle: Karin Peklaj, Matija Dobre, Taj Kai Golob in Nejc Podgoršek. Rezultati