Bron za našo ekipo na DP do 13 let

Mostec, 15.10.2016 (HS 38 m)

DP_ekipa_D-13

Pri naših “sosedih” – v Mostecu – je bilo v soboto organizirano državno prvenstvo v starostnih kategorijah do 12 in 13 let. Na zaletišču se je zvrstilo rekordnih 125 tekmovalk in tekmovalcev ter kar 23 ekip.

Tekmovanje so začeli dečki do 12 let, kjer je letošnji poletni državni prvak postal Nik Lah Gostiša (SSK Logatec), drugi je bil Tadej Benedik (SK Triglav), tretji pa Valuk Markelj (NSK Težič FMG). V tej kategoriji je barve našega kluba zastopal Matevž Košir, ki je tekmovanje končal na 57. mestu. Rezultati

Pri dečkih do 13 let je državni prvak postal Taj Ekart (SSK Mengeš), domačin Rok Masle je osvojil srebrno medaljo, Matija Zelnik (SK Triglav) pa bronasto. Med najboljšo šesterico v državi v tej kategoriji se je uvrstil Nejc Podgoršek, Taj Kai Golob je bil tik za njim na 7. mestu, Matija Dobre 9. in Lovro Perme 15. Rezultati

V kategoriji deklic do 13 let se je po zaletu “štiridesetke” spustilo 28 tekmovalk. Naslov državne prvakinje je osvojila Tia Kodrnja (NSK Toper Celje), srebrna je bila Nika Prevc (SK Triglav), bron pa je osvojila Tinkara Komar (SSK Bohinj). Karin Peklaj se je uvrstila tik pod zmagovalnim odrom, na četrto mesto. Rezultati

Naslov ekipnega državnega prvaka so iz Mosteca odnesli člani ekipe SK Triglav 1, srebrne medalje so okrog vratu prejeli člani ekipe NSK Tržič FMG, v Ljubljani pa so ostale bronaste medalje, ki so si jih priskakali naši fantje in dekle: Karin Peklaj, Matija Dobre, Taj Kai Golob in Nejc Podgoršek. Rezultati

 

Comments are closed.