Naslov državne prvakinje v nordijski kombinaciji (do 13 let) je osvojila Karin Peklaj

Mostec, 8.10.2017

DP_NK_DE-13_KarinPeklaj

SSK Ilirija je minuli konec tedna organizirala tri tekme državnega ranga v nordijski kombinaciji. V kategoriji dečkov do 12 let so prva tri mesta zasedli kar domačini. Marcel Stražišar je bil najboljši, Nejc Ingolič je osvojil srebrno medaljo, Gal Bregar pa bronasto. Takoj za najboljšo trojico Ilirjanov se je uspel “preriniti” Jaka Marinko, saj sta mu za vrat dihala spet dva Ilirjana. S sedmim mestom se je moral zadovoljiti Matej Plut, 16. je bil Luka Prosen in 23. Matija Pleško.

DP_NK_D-12_JakaMarinko

V kategoriji dečkov do 13 let je naslov državnega prvaka prav tako ostal v Iliriji, srebro je osvojil Triglavan Tadej Benedik, bron pa spet Ilirjan Juš Krivic. Predstavnik našega kluba, Iztok Bečan, je osvojil 13. mesto.

Pri deklicah do 13 let pa je ilirjansko prevlado uspela razbiti Karin Peklaj in zlato prinesla v Gunclje. Naslov državne podprvakinje je osvojila domačinka Urša Vidmar, bron pa je šel v Kranj z Niko Prevc.

Uradni rezultati: NK D-12NK D-13NK DE-13